Project Category: Epilasyon

Home / Epilasyon
Epilasyon
Project

Epilasyon

Lazer epilasyon, lazer ışınları ile kıl köklerine yapılan müdahaleye verilen isimdir. Bu sayede kökler özelliğini kaybeder ve yok olur. Yaklaşık 25 yıldır hayatımızda olan bu yöntemi daha iyi tanıyalım

Temel amaç kıl kökünü yok etmek olan bu yöntemin diğer tüm epilasyon yöntemlerine oranla, kısmen daha acısız olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki işlemi gerçekleştiren kişilerin, ağrı eşiğinin düşük olması da biraz daha fazla acı duymalarına sebep olabilir.

Lazer epilasyon nedir, ne değildir? Öncelikle lazer, ifadesinin insanlarda radyasyona maruz kalıyormuş hissi uyandırması doğru değildir. Yani şehir efsanesi olarak görebileceğimiz bu bilgi doğru değil. Lazer epilasyon cihazları radyasyon yaymaz.

Lazer epilasyon uygulamalarının çok ağrılı olduğu da gerçeği yansıtmıyor. Esasında tüm epilasyon yöntemleri içinde lazer uygulamalarının daha acısız olduğunu söyleyebiliriz. Yanlış bilinen bir diğer bilgi de ciltte hasar oluşturabileceğidir. Böyle bir durumun önüne geçebilmek için, sivilce, kızarıklık, egzama belirtisi olan bölgelere uygulama yapılmayacağı önceden belirtilir.